معرفی محصول ویژه رهند هوشمند برای صندوق های سرمایه گذاری بازار سرمایه

سلمان مجد مدیر توسعه بازار شرکت رهند هوشمند در گفتگوی کوتاه با کارنگ در مورد تولید محصول جدید این چنین گفت:

سرمایه گذاری و امید به افزایش دارایی و ثروت از دیرباز در جوامع بشری متناسب با شرایط اقتصادی و اجتماعی حاکم بر آن جامعه و البته میزان ریسک پذیری افراد به اشکال گوناگون وجود داشته است. کشور ما نیز در سال های اخیر با توجه به رشد تورم قابل توجه که گاها همراه با نوسانات شدید در بازار های ارزی و موازی آن بوده ، شاهد رشد چشمگیر صندوق های سرمایه گذاری در بازار سرمایه بوده است.

در این میان عموم مردم اعم از شخصیت های حقیقی و حقوقی بعلت نداشتن تجربه و علم کافی در بازار های مالی و البته وابستگی و نیاز به رشد سرمایه هایشان متناسب با نرخ تورم در جامعه، به سمت مشارکت در صندوق های سرمایه گذاری بازار سرمایه گرایش یافته اند.

خواه ناخواه رشد صندوق های سرمایه گذاری متناسب با افزایش تقاضای عمومی، نیازهای نرم افزاری تازه را بهمراه دارد که البته این امریست بدیهی و لازمه رشد و پیشرفت در هر حوزه کسب و کار.

از جمله این رویداد های نرم افزاری میتوان از تولید سرویس و محصول مدیرت یکپارچه حساب ها نام برد که حاصل سفارش شرکت سرمایه گذاری و مشاوره ترنج کاپیتال به شرکت دانش بنیان رهند هوشمند است. در ادامه به ویژگی های بدیع و منحصر بفرد این سرویس اشاره خواهد شد.

شرکت سرمایه گذاری ترنج به مدیریت عامل جناب آقای رضا درخشان فر از نام آوران کسب و کار در حوزه مدیریت صندوق های سرمایه گذاری، سبدگردانی، سرمایه گذاری خصوصی و مشاوره مالی و سرمایه گذاری هستند که در زمینه مدیریت صندوق های سرمایه گذاری ۲ صندوق موفق و پربازده قابل معامله (ETF) سهامی سرو سودمند مدبران و با درامد ثابت قابل معامله (ETF) افرا نماد پایدار را در اختیار دارند. پیشنهاد میشود جهت مطالعه و مشاهده فعالیت ها و سایر صندوق های سرمایه گذاری این شرکت به سایت  www.toranjcapital.com مراجعه شود.

سلمان مجد در پاسخ به این سوال که ایده طراحی و تولید این سرویس از کجا شکل گرفت چنین پاسخ داد: اتفاق سفارش محصول مدیریت یکپارچه حساب ها از اینجا شروع شد که شرکت ترنج به  واسطه شرایط کسب و کاری ویژه ، واجد مشتریان حقیقی و حقوقی متعدد است. فراخور این تکثر مشتریان نیاز به حسابهای بانکی متعدد برای هر مشتری اجتناب ناپذیر است. حالا مسئله دقیقا از جایی شروع میشود که دریافت اطلاعات تراکنش و مانده این حساب ها در بانک های متفاوت، تا کنون بصورت دستی و توسط افراد صورت میگرفته است. این روش قاعدتا الگویی غیر اصولی و همراه با خطای انسانی و البته صرف زمان، انرژی و هزینه بالاست.

طی جلسه مشترکی که بین مدیران شرکت ترنج و رهند هوشمند برگزار شد طرح مسئله صورت پذیرفت و راهکارهای حل مسئله از جانب آقای مجید عبداله خانی (مدیرعامل رهند هوشمند) و سایر کارشناسان این حوزه به شرکت ترنج پیشنهاد شد. این مذاکرات نتیجتا منجر به عقد قرارداد جهت تولید سرویس مدیریت یکپارچه حساب ها گردید.

ساز و کار این محصول بدین شکل است که سامانه مدیریت یکپارچه حساب ها با دسترسی از طریق API های بانکی و استفاده از وب سرویس های هر بانک اطلاعات تراکنش تمام حساب های تعریف شده را در بازه زمانی مشخص دریافت میکند و با قابلیت تحلیل این داده ها امکان گزارش گیری های نموداری متنوع را فراخور نیاز های مدیریتی فراهم می آورد.

بطور خلاصه این محصول را میتوان این چنین توضیح داد:

سامانه مدیریت یکپارچه حساب ها مناسب کسب و کارهایی مرتبط با حساب های بانکی گسترده و متنوع است. این حساب ها عمدتا حقوقی هستند و ممکن است در بانک های مختلف بنام آن واحد اقتصادی اما منحصر به وجوه مشتریان ویژه باشند. بازار هدف این سرویس ویژه برای شرکت های بورسی از قبیل: انواع صندوق ها و شرکت های سرمایه گذاری، شرکت های بازار گردان و سبد گردان هستند. خاطر نشان میشود که سیکل فرایندهای گزارش گیری از حساب ها و تحلیل تراکنش ها به روش دستی و سنتی بسیار دشوار،زمانبر، همراه با خطای انسانی و گاها غیر ممکن می نماید اما این سرویس علاوه بر فراهم آوردن امکان انجام این نیاز با دقت بالا، زمان را به سود صاحبان کسب و کار ذخیره میکند.