رهند هوشمند با نگاه پلتفرمی وارد بازار B2C میشود

سلمان مجد مدیر بخش توسعه بازار شرکت رهند هوشمند در گفتگو با راه پرداخت عنوان کرد: شرکت رهند هوشمند با ارایه پلت فرم ایده هوشمند و سرویس های متنوع،کاربردی و جذاب بازار B2C را نشانه رفته است. تیم رهند هوشمند با درک نقاط ضعف بازار در زمینه ارتباط کسب و کار و مشتری با نگاه پلتفرمی، زیرساخت ایده هوشمند را با قابلیت دربرگیری سرویس های متنوعB2C   طراحی و اجرا نموده است. وی افزود، این پلت فرم شامل سرویس های عمومی از جمله : شارژ تلفن همراه، خرید بسته اینترنتی، خدمات قبوض، نیکوکاری، موزیک، اخبار اقتصادی، بورس ایران و .. است.

همچنین در بخش دیگر واجد سرویس های تخصصی متناسب با کسب و کارها ی مختلف است که از جمله آنها میتوان به: سرویس صندوق های خانگی، مدیریت ساختمان، فروشندگان، جمع آوری اقساط، مدیریت یکپارچه حسابها و افتتاح غیر حضوری حساب اشاره نمود. البته دامنه نوع و تعداد سرویس ها متناسب با کسب و کار شما نامحدود خواهد بود. در ادامه این سرویس ها به اختصار توضیح داده خواهند شد.

ایده هوشمند در واقع یک خط تولید کامل سرویس ها و فرایند های دیجیتالی است که طراحی ، پیاده سازی و اتصال انواع مختلفی از سرویس ها و فرایند های کسب و کاری را امکان پذیر می سازد . از پایگاه داده تا واسط کاربری مدرن ، داشبوردهای هوش تجاری و درگاه اتصال به سیستم های خارجی و یا سامانه های موجود ، همه در قالب یک پلتفرم یکپارچه مهیا شده است. سازمانهایی که در پی اجرای برنامه های تحول دیجیتال هستند ، بانک ها و موسسات مالی ، شرکت های فعال در تجارت الکترونیک و فینتک ها، با استفاده از این پلتفرم می توانند بدون صرف زمان و هزینه زیاد برای طراحی و معماری نرم افزار ، صرفا روی راه اندازی کسب و کار و تبدیل ایده ها به محصول دیجیتال متمرکز شوند و بدون وابستگی به دانش برنامه نویسی، سرویس های متنوع تولید و به بازار ارائه کنند . این پلتفرم هزینه های تولید را حداقل ۵۰ درصد و زمان رسیدن به بازار را حداقل ۷۰ درصد کاهش خواهد داد.

در ادامه ی گفتگو از آقای مجد راجع به ویژگی های برجسته پلتفرم ایده هوشمند سوال شد. وی در پاسخ گفت : معماری آمنی چنل به منظور ایجاد تجربه یکپارچه از خدمات برای مشتری، وجود موتور پردازش رخداد در پلتفرم، معماری بروز و قابل توسعه، قابلیت اجرا در زیرساخت های ابری (که در بخش دوم گفتگو بطور مفصل بیان خواهد شد)، موتور یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی، داشبردهای هوش تجاری و عملیاتی متنوع، سهولت اتصال به انواع پروتکل های فنی و امنیتی، موتور قراردادهای هوشمند بر بستر بلاکچین، درگاه سرویس برای سازمانها، فینتک ها و شرکای تجاری، اجرای واسط کاربری بر روی پلتفرم های وب،اندروید،IOS،ویندوز و لینوکس از جمله خصوصیات بارز پلتفرم ایده هوشمند هستند.

  سرویس صندوق های خانگی

با استفاده از این سرویس میتوانید به راحتی و به هرتعداد صندوق قرض الحسنه خانگی ایجاد کنید. فرایند این سرویس به این شکل است که کاربر (مدیر) پس ایجاد صندوق و تعریف تعداد و مبلغ اقساط شروع به عضو گیری از طریق شماره تلفن افراد میکند. عضو گیری با ارسال لینک دعوت به اپلیکیشن توسط پیامک برای مخاطبین انجام میشود. در گام بعد اعضای صندوق در جریان ساز و کار و اطلاعات درج شده در صندوق قرار میگیرند و قسط وام را پرداخت میکنند. سپس قرعه کشی درتاریخ تعیین شده بصورت خودکار یا دستی انجام میشود و مبلغ وام به حساب فرد برنده (با سیستم پایا) واریز میشود.

وی ویژگی های این محصول را اینگونه برشمرد:

مدیریت مالی صندوق و اعضای آسان است. امکان اداره چند صندوق توسط یک کاربروجود دارد.  امکان مشاهده اقساط پرداخت شده و باقیمانده بصورت آنلاین وجود دارد، پرداخت اقساط آسان و بصورت درون برنامه ای انجام میشود. امکان انجام قرعه کشی بصورت خودکار یا دستی وجود دارد. پرداخت مبلغ وام به فرد برنده بصورت آنی انجام میشود. امکان تعیین دوره قرعه کشی (هفتگی ماهیانه یا ..) و همچنین انجام قرعه کشی بصورت یکجا یا در ابتدای هر دوره وجود دارد. لازم بذکر است سایر دسترسی ها از قبیل امکان حذف انتخابی اعضا و ارسال اطلاعیه به اعضای صندوق نیز امکان پذیر است.

سرویس مدیریت ساختمان:

افزایش روزافزون جمعیت، افزایش تقاضا برای شهرنشینی و کاهش توانایی مالی، سکونت در ساختمانهای چند واحدی و مجتمع های مسکونی تشدید شده است. آپارتمان نشینی همانظور که به علت دلایل ذکر شده دارای استقبال زیادی است، چالشهای خاص خود را نیز به همراه دارد. یکی از بزرگترین چالشهای این موضوع مدیریت هزینههای ساختمان و جلوگیری از تنش و بینظمی در زندگی ساکنان است. ارائه سرویس مدیریت ساختمان در قالب پلتفرم ایده هوشمند با توجه به خدماتی که در آن به اعضا ارائه میگردد، میتواند نفع مناسبی برای متقاضیان به ارمغان آورد. از سویی ایجاد یکپارچگی مدیریت امور برای مدیران ساختمانها، سرعت و قابلیت اطمینان را بهمراه داشته و ساکنان واحدها هم بستری برای بررسی هزینه ها و پرداخت ها خواهند داشت.

کاربر(مدیر ساختمان) به راحتی با استفاده از این سرویس می تواند بوسیله گوشی تلفن همراه یک برج چند صد واحدی را مدیریت کند. تنها کافیست مدیر ساختمان شماره همراه ساکنین را وارد کند تا لینک دعوت به اپلیکیشن از طریق پیام کوتاه برای افراد ارسال شود. از این به بعد تمام ساکنین میتوانند گزارش کارهای انجام شده و هزینه های ساختمان را در همان لحظه مشاهده کنند و در جریان شارژهای موردی و دوره ای ساختمان قرار گیرند.

سلمان مجد ویژگی های قابل توجه محصول مدیریت ساختمان را اینگونه عنوان نمود:

وجود شفافیت در هزینه های ساختمان با توجه به امکان مشاهده و ارایه گزارشات هزینه، سهولت در اطلاع رسانی اعلان ها به ساکنین، ایجاد نظم در پرداخت شارژ دوره ای یا موردی و بایگانی مستندات پرداخت، سهولت در مدیریت مجموعه های مسکونی یا اداری با تعداد واحد بالا، انباشت وجوه واریزی در کیف پول ساختمان و قابلیت انتقال باقیمانده وجوه به مدیریت آتی ساختمان