Loan Payback

گزارشی مختصر از تولید سرویس جمع آوری اقساط، محصول تازه رهند هوشمند

این سرویس در قالب محصولات B2C قرار دارد  و در بستر پلتفرم ایده هوشمند و نسخه ابری ایده هوشمند قابل پیاده سازی و اجرا است. خانم مهندس سمیرا مجد مدیر تولید شرکت دانش بنیان رهند هوشمند در گفتگو با راه پرداخت از محصول جدید تولید شده در این مجموعه بنام سرویس  جمع آوری اقساط میگوید:

پر واضح است یکی از مهمترین بخش های فرایند تولید تا عرضه محصولات و خدمات مرحله فروش است که لازمه موفیقیت در آن کسب آگاهی و درک صحیح از شرایط اقتصادی و توانایی مشتریان در نحوه پرداخت بهاء آن محصول یا خدمت است. از این رو فروشندگان در راستای افزایش جلب رضایت مشتریان شیوه فروش اعتباری یا اقساطی را در اکثر مشاغل و کسب و کارها مد نظر دارند. هرچند این روش منافع بدیهی مثل فروش بیشتر و در نهایت کسب درامد بیشتر را در پی دارد، لیکن چالشهای خاص خود را نیز بدنبال دارد. یکی از دغدغه های فروشندگان در نحوه فروش اقساطی، جمع آوری اقساط اشخاص یا بعبارت ساده تر حساب و کتاب و سررسید اقساط افراد می باشد. مواردی مثل مانده بدهی و مجموع پرداختی مشتری، مبلغ هر قسط، زمان پرداخت،تاریخ تسویه،مجموع مطالبات و .. برخی مواردی هستند که محاسبه آنها بصورت دستی و فردی در تیراژ بالا همراه با پیچیدگی و خطا و البته زمانبر است.

-از خانم سمیرا مجد سوال شد آیا کارشناسان حوزه برنامه نویسی و  فن آوری اطلاعات، جهت رفع این نیاز تا بحال محصول مشابهی بطور مثال در رسته نرم افزارهای مالی و حسابداری تولید نکرده اند؟

ایشان در پاسخ چنین گفتند: میدانم که اکنون در ذهن شما و بسیاری از خوانندگان این پاسخ خطور میکند که نرم افزار های حسابداری و مالی متعدد موجود در بازار قابلیت درج اقساط را از سالها قبل داشته اند و این دغدغه قبل تر از اینها برطرف شده است. اما بنده اینگونه پاسخ میدم که:

اولا جدا از هزینه بالای تهیه نرم افزارهای حسابداری، قطعا استفاده کاربر عادی از آنها نیازمند آموزش صحیح و جامع است که عمدتا پیچیدگی های خاص خود را بدنبال دارد. این مولفه مربوط به تخصصی بودن آنهاست زیرا غالبا برای کاربران متخصص حوزه های مالی و حسابداری طراحی و تولید شده اند.در طرف مقابل استفاده از سرویس جمع آوری اقساط برای عموم بسیار آسان و قابل فهم است و سعی شده تا با استفاده از جذابیت های بصری هر نوع کاربر با حداقل دانش استفاده از گوشی های هوشمند به راحتی با آن ارتباط برقرار کند.

دوم اینکه این نرم افزارها فقط از سمت فروشندگان در دسترس هستند و مشتریان هیچگونه دسترسی سیستمی به اطلاعاتی از قبیل سررسید اقساط،مبالغ پرداختی و مانده اقساط خود ندارند. چنین موارد و اطلاعاتی باز هم باید بصورت فردی برای مشتریان ارسال شود. این در حالی است که در سامانه جمع آوری اقساط، هر مشتری با دریافت لینک دانلود اپلیکیشن ایده هوشمند میتواند اطلاعات کامل مربوط به پرداخت اقساطش را در ماژول جمع آوری اقساط مشاهده کند. اضافه بر این لیست تمامی اقساط،تاریخ سررسید هر قسط، مجموع پرداختی ها و مانده بدهی نیز برای مشتری قابل رویت و گزارش گیری است. یادآور میشود تمام موارد ذکر شده و امکان گزارش گیری از آنها متناسب با نیاز فروشندگان در سمت مالکین کسب و کار بشکل جامع تر و کامل تر وجود دارد.

سوم اینکه همانطور که گفته شد در روش استفاده از نرم افزار های مالی از جانب پرداخت کننده اقساط، ابزار و برنامه ای موجود و در دسترس نیست لذا مشتری همواره با چالش و معضل چگونگی پرداخت اقساط روبروست و عمدتا این تراکنشها  بصورت فیزیکی و با مراجعه به شعب بانک انجام میگیرد. حال اینکه پرداخت اقساط در داخل اپلیکیشن ایده هوشمند از طریق کیف پول اشخاص در هر ساعت از شبانه روز به راحتی امکان پذیر است.

-از خانم مهندس مجد درخواست کردم تا مخاطبشان را صاحبان کسب کار قرارداده و بطور خلاصه از تعامل رهند هوشمند با آنها بگوید:

 

ما به درک متقابل با شما (فروشندگان محصولات یا ارایه دهندگان خدمات اقساطی) در زمینه مشکلات و چالش های موجود جهت جمع آوری اقساط رسیده ایم. و اینکه وقتی تعداد مشتریان زیاد باشد و مبلغ یا تعداد اقساط هر مشتری هم متفاوت باشد دیگر کار سخت تر هم میشود. برای حل این مسئله پلتفرم ایده هوشمند، سرویس جمع آوری اقساط این امکان را برای شما (صاحبان کسب و کارهای فروش اقساطی) فراهم آورده تا به سادگی مشتریانتان را تعریف کنید و گزارش و آمار دریافت ها ومطالباتتان را داشته باشید و ضمنا پیام های یادآوری اقساط نیز با نزدیک شدن زمان سررسید بصورت خودکار برای مشتریان صادر خواهد شد. از طرفی مشتری برای هر خرید، پرونده و حساب و کتاب خودش را بطور دقیق میتواند ببیند و پرداخت هایش را با کارت های شتابی یا کیف پول انجام دهد. از این به بعد با خیال آسوده کالا یا خدماتتان را اقساطی بفروشید و بی دغدغه و سر موعد مبلغ اقساط را دریافت کنید.

برخی ویژگی های محصول جمع آوری اقساط عبارتست از:

  • ارایه گزارش های متنوع برای مشتری و فروشندگان
  • ایمنی و سهولت در پرداخت با کیف پول یا کارت شتابی
  • تعریف نا محدود تعداد پرونده و اشخاص پرداخت کننده
  • صرفه جویی در زمان و هزینه برای مشتری و فروشندگان
  • مناسب برای تمامی کسب و کارهایی که شرایط فروش اقساطی دارند